Prenasleduje vás otázka ako schudnúť z brucha? Chudnutie na bruchu je obzvlášť ťažké. Okrem zmeny stravovania je potrebné hlavne správne cvičenie. Prezradíme vám 5 tipov, ktoré vám chudnutie z brucha určite uľahčia.

Nekonzumujte nezdravé jedlá

Isto poznáte radu: Ste to, čo jete! Preto nejedzte nezdravé jedlá, medzi ktoré patria sladkosti, čipsy, fast food, polotovary, hamburgery a ostatné potraviny s vysokým obsahom cukru. Táto nezdravá strava zvyšuje hladinu cukru v krvi, čo má za následok pomalšie spaľovanie tukov a zvýšenú chuť do jedla, preto sa radšej poraďte s výživovým poradcom alebo sa aspoň stravujte podľa jedálnička na chudnutie z brucha.

Nejedzte neskoro v noci

Ak idete do postele hneď po večeri, prebytočné sacharidy sa zmenia na tuky a v spánku ich nespálite. Hlavný dôvod, prečo nejesť neskoro v noci, je jednoducho ten, že pre spánok už nepotrebujete energiu, ako počas dňa. Väčšina ľudí skonzumuje dostatok potravy počas dňa a neskorá večera je konzumovaná len zo zlozvyku alebo z nudy. Navečerajte sa teda najneskôr 3 hodiny pred spaním.

Jedzte iba “dobré” cukry

Rozpoznáte dobré a zlé cukry? Biely chlieb, cestoviny, koláče, cukríky a podobné potraviny predstavujú nebezpečenstvo vo forme zlých rýchlych cukrov, preto sa im vyhýbajte. Spôsobujú nadúvanie, zlé trávenie, a môžu viesť k nahromadeniu tuku. Miesto nich konzumujte dobré sacharidy. Medzi dobré sacharidy patrí čerstvé ovocie a zelenina. Štúdie ukázali, že vegetariáni sú chudší, kedže jedia viac ovocia a zeleniny ako ostatní.

Cvičte, cvičte, cvičte

Poctivé cvičenie je základom chudnutia z brucha. Diéta je príliš obmedzujúca, môže viesť k podvýžive a zdravotným komplikáciám. Pravidelné cvičenie cvikov na brucho spôsobí nielen úbytok na hmotnosti, ale vám kontroluje aj chuť do jedla a zlepšuje zdravie vášho srdca. Ak máte čas, cvičte fitness 2x denne. Dopoludnia si dajte kardio cvičenie a na večer si zacvičte cvičenie na chudnutie a kontrolu hmotnosti.

Žiadny alkohol a cigarety

Počuli ste už o tom, že alkohol sú “prázdne” kaorie? Správne, alkohol neobsahuje žiadne živiny a skonzumované alkoholové kalórie sa ukladajú v tele ako tuk. Vypitie 2 pív denne pridá 2500 kalórií týždenne. Okrem alkoholu samozrejme odstráňte zo života aj fajčenie.

Hľadané výrazy o tom, ako schudnúť:

  • ako rychlo schudnut na bruchu
  • ako najrychlejsie schudnut z brucha
  • rychlo schudnut z brucha
  • ako najrychlejsie schudnut na bruchu
  • ako čo najrýchlejšie schudnúť z brucha